Home / About / Archives / 2016 / Mifa / 2016 Exhibitors

2016 Exhibitors

Country LAST NAME, First name Company
Argentina DE LA HOZ Leyla TAURO DIGITAL
Argentina FERRUCCI José HOOK UP ANIMATION SRL
Argentina GUTIERREZ Gonzalo UNSAM
Argentina LEMOINE Maria Florencia UNSAM
Argentina MOURE María Laura METROVISION PRODUCCIONES S.A.
Argentina PLAMAS Ines PLENTY
Argentina QUILICI Luciano UNSAM
Australia WONG Zoe GIMC GLOBAL ENTERTAINMENT CO., LTD.
Belgium ALONSO Yolanda CARTOON
Belgium APPELMANS Veerle VIVI FILM
Belgium AUQUIER Olivier DREAMWALL
Belgium AUSSEUR Zoé DUPUIS ÉDITIONS & AUDIOVISUEL
Belgium BEX Thierry BEXCARTOON
Belgium CITTADINI Christopher SQUAREFISH
Belgium DELIRE Michel BEXCARTOON
Belgium DEVILLERS Bernard MIKROS IMAGE
Belgium DONTAINE Étienne DAME BLANCHE GENVAL
Belgium DUMON Delphine CREATIVE EUROPE DESK - FLANDERS (BE)
Belgium FLAMME Pascal SONICFILM
Belgium FRANSSEN Eric WALLONIE BRUXELLES IMAGES - WBIMAGES
Belgium GOLDBERG Sylvain NEXUS FACTORY
Belgium GOOSSENS Jean-Luc SACD - SOCIÉTÉ DES AUTEURS ET COMPOSITEURS DRAMATIQUES
Belgium GRÉGOIRE Valentin SQUAREFISH
Belgium ILAND Cédric PIL LE PÔLE IMAGE DE LIÈGE
Belgium JACOB Joël HEAJ - HAUTE ÉCOLE ALBERT JACQUARD
Belgium KINET Genevieve WALLONIE BRUXELLES IMAGES - WBIMAGES
Belgium LEVANTACI Marco VIVI FILM
Belgium LEVIE Sophie ÉDITIONS CASTERMAN
Belgium MAMBOURG Hélène CARTOON
Belgium MESMAN Christophe BEXCARTOON
Belgium RIGOTTI Stéphane DAME BLANCHE GENVAL
Belgium RIVALAIN Jean-François DIGITAL GRAPHICS
Belgium TAVIER Vincent PANIQUE SPRL
Belgium THIRION Stéphanie R/O INSTITUTE
Belgium UMÉ Marc DIGITAL GRAPHICS
Belgium VAN HOOREBEKE Olivier DIGITAL GRAPHICS
Belgium VANDEWEYER Marc CARTOON
Belgium VANFLETEREN Viviane VIVI FILM
Belgium VERSTAPPEN Claude BEXCARTOON
Belgium WILLÈME Cindy CARTOON
Belgium ZALCMAN Gregory TAKE FIVE
Brazil BARION Rogério GRIFA FILMES
Brazil CABRAL Cesar COALA FILMES
Brazil CATUNDA Celia PINGUIM CONTENT
Brazil CIDREIRA Marcus POLOFILME
Brazil MANGANELLO Renato ELO COMPANY / ULTRASSOM MUSIC IDEAS
Brazil MARTINELLI Rafael VAGABONDO ENTERTAINMENT
Brazil MICHELLI Rafael GHOST JACK ENTERTAINMENT
Brazil MORITA Mary BRAZILIAN CONTENT
Brazil PAIM Nicholas ALOPRA ESTUDIO
Brazil SEIXAS MENDES DE CARVALHO Cristiano GHOST JACK ENTERTAINMENT
Brazil VASCONCELOS Valu VALU ANIMATION STUDIOS
Canada BELLEVILLE Daniel PRODUCTIONS TOONDRAW INC
Canada BERGERON Danny MOKKO STUDIO
Canada BOUVIER-PELLETIER Marc-André TOON BOOM ANIMATION
Canada BOWEN Chantal SODEC - SOCIÉTÉ DE DÉVELOPPEMENT DES ENTREPRISES CULTURELLES
Canada BRABANT Carolle TELEFILM CANADA
Canada CHÂTELAIN Luc ECHO MEDIA
Canada CURTIS Ricardo HOUSE OF COOL
Canada DAVIES Robert ATOMIC CARTOONS
Canada DEL CUETO Francisco TOON BOOM ANIMATION
Canada DESCHAMPS Francois AUDIO POSTPRODUCTION SPR
Canada FRENETTE Annie KIWISTITI
Canada GARNIER Brice KAIBOU PRODUCTION INC
Canada GILL Prem CREATIVE BC
Canada HERNAN John AUDIO POSTPRODUCTION SPR
Canada JAUPART-EK Monica TELEFILM CANADA
Canada KITZEN Jonathan CONVRTER TECHNOLOGIES INC
Canada LABESSE Sophie SODEC - SOCIÉTÉ DE DÉVELOPPEMENT DES ENTREPRISES CULTURELLES
Canada LALONDE François TOON BOOM ANIMATION
Canada LEBLANC Brigitte BANQUE NATIONALE DU CANADA
Canada LECLERC Louis PIXEL
Canada LUI Wesley HOUSE OF COOL
Canada LYNETTE-KRECH Lucas AWESOMETOWN ENTERTAINMENT
Canada MACK Tracey URBAN SAFARI ENTERTAINMENT INC.
Canada MARION-GAUVIN Galilé PRODUCTIONS L'UNITÉ CENTRALE
Canada MASTRIACO Desideria TOON BOOM ANIMATION
Canada MATIATION Nicole ON SCREEN MANITOBBA
Canada MAVI Gözde TOON BOOM ANIMATION
Canada MENDEL Dominique ECHO MEDIA
Canada MERCIER Jean MERCIER FILMS INC.
Canada MOTT Nancy VANCOUVER ECONOMIC COMMISSION
Canada MOUREAUX Florence TELEFILM CANADA
Canada NAVAS Juan Pablo TOON BOOM ANIMATION
Canada PAGES Anne KAIBOU PRODUCTION INC
Canada PARISELLA Tania VANCOUVER ECONOMIC COMMISSION
Canada PAULAIS Romain BUREAU DU CINÉMA ET DE LA TÉLÉVISION DU QUÉBEC
Canada PETRAKIS Emmanuelle FONDS DES MÉDIAS DU CANADA (FMC) - CANADA MEDIA FUND (CMF)
Canada PREBENDE Eric BARDEL ENTERTAINMENT INC.
Canada RAKOTO Olivier ON ANIMATION STUDIOS
Canada RIGG Paul COPERNICUS STUDIOS INC.
Canada RITE Ashley TRICON FILMS
Canada ROBIDOUX Guylaine PRODUCTIONS TOONDRAW INC
Canada RODIER Marie-Pierre LA BELLE EQUIPE
Canada ROSENBERG Julia JANUARY FILMS
Canada ROY Julie ONF - OFFICE NATIONAL DU FILM DU CANADA
Canada SANTOS Daniel TOON BOOM ANIMATION
Canada SAPERSTEIN Jack BARDEL ENTERTAINMENT INC.
Canada SARAZIN Matthieu TOON BOOM ANIMATION
Canada SAVARD Nancy Florence 10E AVE PRODUCTIONS
Canada SOLOMON Michael BAND WITH PICTURES
Canada TRUDEL François PVP MÉDIA INC.
Canada VERMETTE Daniel DIGITAL DIMENSION ENTERTAINMENT GROUP
Canada VIVIER Carole MANITOBA FILM & MUSIC
Chile ACUÑA Germán CHILEAN ANIMATION ASSOCIATION (ANIMACHI A.G.)
Chile BARRIONUEVO Simon WILD BUNCH STUDIO
Chile BELTRÁN Leonardo NIÑO VIEJO
Chile CHRISTINY Pablo FUNDACION NATIVO DIGITAL
Chile CID Margarita CHILEMONOS ANIMATION FESTIVAL
Chile GAMONAL Patricio ATIEMPO
Chile GARCÍA Hugo MERKÉN STUDIOS
Chile GÓMEZ Erwin CHILEMONOS ANIMATION FESTIVAL
Chile NAVARRO José LUNES ANIMATION STUDIO
Chile ORELLANA Bambú PIÑATA CORP
Chile ROSEMBLATT Isabel DINOGORILA CREATIVE LAB
Chile SEVERINO María Graciela MARMOTA STUDIO
Chile TORO Cécilia BELTRAN Y TORO LTDA. / PLASTIVIDA
Chile UGARTE Alejandro DESPIERTOC FILMS
China BAI Liming JILIN ANIMATION INSTITUTE
China BAI Yu BEIJING RAYBOX ANIMATION TECHNOLOGY CO. LTD
China CHEN Lizhen GIMC GLOBAL ENTERTAINMENT CO., LTD.
China CHEN Wei BEIJING KAKU MEDIA CO., LTD.
China CHEN Yue JOYSPOON ANIMATION
China CHENG Wendy JOYSPOON ANIMATION
China DONG Yan BEIJING KAKU MEDIA CO., LTD.
China GAO Pengdong LANDHIGH TECH
China GUO Yunzhong LANDHIGH TECH
China HE Chenjia SNOW LEOPARD OCTOBER DIGITAL ANIMATION
China HUANG Chenlin GIMC GLOBAL ENTERTAINMENT CO., LTD.
China JI Ye BEIJING KAKU MEDIA CO., LTD.
China JIA Qinhan BEIJING KAKU MEDIA CO., LTD.
China JIA Yi BEIJING KAKU MEDIA CO., LTD.
China JIANG Ping JIN DING ANIMATION STUDIO
China JING Jihang GIMC GLOBAL ENTERTAINMENT CO., LTD.
China LAN Eva FANTAWILD ANIMATION INC
China LI Ben FANTAWILD ANIMATION INC
China LI Jiaojiao LANDHIGH TECH
China LI Qiang BEIJING RAYBOX ANIMATION TECHNOLOGY CO. LTD
China LI Wenxing GIMC GLOBAL ENTERTAINMENT CO., LTD.
China LIU Falu MONSTERWORLD - COMIC CULTURE MEDIA COMPANY
China LIU Gavin JILIN ANIMATION INSTITUTE
China LIU Qi MOSES MEDIA
China LO Allen FANTAWILD ANIMATION INC
China LU Tianyi (Lauren) MOGE GALLERY CO, LTD.
China LUO Jianglin JILIN ANIMATION INSTITUTE
China MENG Neo FANTAWILD ANIMATION INC
China QIU Nannan BEIJING KAKU MEDIA CO., LTD.
China REN Xu FANTAWILD ANIMATION INC
China SHANG Daisy FANTAWILD ANIMATION INC
China SHEN Yunwei ORIENT WEBCASTING E-COMMERCE CO, LTD
China SHU Ye TEAMTO
China SONG Yi SUZHOU KAKU ANIMATION TECHNOLOGY CO., LTD
China SU Biao JIN DING ANIMATION STUDIO
China TANG Yongjian BEIJING RAYBOX ANIMATION TECHNOLOGY CO. LTD
China WANG Feiya BEIJING FILM ANIMATION ASSOCIATION
China WANG Jiahui BEIJING KAKU MEDIA CO., LTD.
China WANG Shuai Jun MONSTERWORLD - COMIC CULTURE MEDIA COMPANY
China WANG Wei MOSES MEDIA
China WANG Xiao BEIJING RAYBOX ANIMATION TECHNOLOGY CO. LTD
China WU Honglian GIMC GLOBAL ENTERTAINMENT CO., LTD.
China WU Min JIN DING ANIMATION STUDIO
China WU Qin HUTOON ANIMATION
China WU Wanying GIMC GLOBAL ENTERTAINMENT CO., LTD.
China XIE Yangjia GIMC GLOBAL ENTERTAINMENT CO., LTD.
China XIONG Guoxiang SHANGHAI ASSOCIATION OF INTERNATIONAL SERVICES TRADE
China XU Ying MOSES MEDIA
China YAN Kairu LANDHIGH TECH
China YAN Shuotong SUZHOU KAKU ANIMATION TECHNOLOGY CO., LTD
China YANG Baoyun SHENYANG ANG FILM AND TELEVISION ANIMATION CO., LTD.
China YANG Peggy JOYSPOON ANIMATION
China YAO Yunhong (Mavis) SHANGHAI GLOBAL EXHIBITION CO., LTD.
China YU Pengsong JIANGSU INTERNATIONAL ECONOMIC CONSULTANTS, INC., CO., LTD.
China YUAN Xiaofang SNOW LEOPARD OCTOBER DIGITAL ANIMATION
China ZHANG Bin BEIJING MUNICIPAL BUREAU OF RADIO, FILM AND TELEVISION
China ZHANG Jialin MONSTERWORLD - COMIC CULTURE MEDIA COMPANY
China ZHANG Meng SHENYANG ANG FILM AND TELEVISION ANIMATION CO., LTD.
China ZHANG Rui JILIN ANIMATION INSTITUTE
China ZHANG Xiaoye JILIN ANIMATION INSTITUTE
China ZHENG Fangping JILIN ANIMATION INSTITUTE
China ZHENG Liguo JILIN ANIMATION INSTITUTE
China ZHONG Zhen GIMC GLOBAL ENTERTAINMENT CO., LTD.
China ZHOU Fang BEIJING KAKU MEDIA CO., LTD.
China ZOU Yi GIMC GLOBAL ENTERTAINMENT CO., LTD.
Cyprus DOBROLYUBOVA Valeria MIRSAND LTD.
Cyprus MALENKINA Elena MIRSAND LTD.
Denmark GILLET Margaux THE ANIMATION WORKSHOP
Denmark KJÆRSGAARD Stine UNITY TECHNOLOGIES
Denmark L'AMI Jean-Charles THE ANIMATION WORKSHOP
Denmark LEBORGNE Tim (Timothy Guy) THE ANIMATION WORKSHOP
Denmark RICCIO Christophe UNITY TECHNOLOGIES
Denmark TANKOSA NIKOLIC Lana THE ANIMATION WORKSHOP
Denmark THORNING Morten Harpøth THE ANIMATION WORKSHOP
Estonia HEIDMETS Rao OÜ NUKUFILM
Estonia OENGO Kerdi OÜ NUKUFILM
Estonia RAUDSALU Andrus OÜ NUKUFILM
Estonia TUTTELBERG Anu-Laura OÜ NUKUFILM
France ABECASSIS Julie TEAMTO
France ADAM Patrick TVPAINT DEVELOPPEMENT
France ADJERAD Gabrielle CNC
France AGHINA Isabelle ON ANIMATION STUDIOS
France AÏT GHERBI PALMER Malika PICTANOVO - IMAGES EN HAUTS DE FRANCE
France AIT-IDIR Taous MIKROS IMAGE
France ALDEGUERRE Bénédicte DWARF ANIMATION
France ALVAREZ Koukie 2 MINUTES
France ALVAREZ Manuel SACD - SOCIÉTÉ DES AUTEURS ET COMPOSITEURS DRAMATIQUES
France ALVAREZ Rocio VALENCE ROMANS AGGLO - LA CARTOUCHERIE
France ALVAREZ Vincent IMAGINOVE
France ANDERSON Nolan ANKAMA
France ARNAU Christian EMCA - ÉCOLE DES MÉTIERS DU CINÉMA D'ANIMATION
France ARNAULT Sandrine 2 MINUTES
France ASSELIN Christophe ILLUMINATION MAC GUFF
France ASTRUC Thomas ZAGTOON
France AUBAULT Olivier DYNAMIXYZ
France AUCLAIR Laurie 2 MINUTES
France AUDOUX Thierry GOBELINS, L'ÉCOLE DE L'IMAGE
France AUGER Clémence ECOLE BRASSART ANNECY (EX ARIES)
France AUGER Pierre-Guy EESI - ÉCOLE EUROPÉENNE SUPÉRIEURE DE L'IMAGE
France AUSSEL Laurent HYPERFICTION
France AZOULAY Jessica MILLIMAGES
France BACLET Stéphanie ANKAMA
France BAGARD Alexandre ALLEGORITHMIC
France BAHIJ Lahcen STUDIO REDFROG
France BALAGE Daniel FAUNS
France BALCON Christelle ILLUMINATION MAC GUFF
France BALDACCHINO Martine FRANCE TÉLÉVISIONS
France BALISSAT Steve ATOMIC SOOM
France BALLAND Marie MIKROS IMAGE
France BALLAUX Jean-Michel DREAMWALL
France BANNISTER Justine ICEX - SPAIN TRADE AND INVESTMENT
France BARADAT Laurent PLANET NEMO ANIMATION
France BARANES Grégory AGRAF - AUTEURS GROUPÉS DE L'ANIMATION FRANÇAISE
France BARBARO Paul MIP MARKETS - MIPJUNIOR / REED MIDEM
France BARBIEUX Nicolas SPACESHEEP
France BARBON André TERACTEM
France BARIL Stéphane WACOM EUROPE GMBH
France BARNABE-CREICHE Sophie FRANCE TÉLÉVISIONS
France BARONE Laurence RELAIS CULTURE EUROPE / BUREAU EUROPE CRÉATIVE FRANCE - MEDIA
France BATON Stéphane LA PROD SUR PLACE
France BEAREZ Marianne PICTANOVO - IMAGES EN HAUTS DE FRANCE
France BEAU Fabrice ANIMALPS PRODUCTIONS
France BEAU Hélène ATELIER DE SÈVRES
France BECAM Adrien EYE SPY PRODUCTION
France BECKER Olivier TERACTEM
France BEDIN Stéphane FICAM (FÉDÉRATION DES INDUSTRIES DU CINÉMA DE L'AUDIOVISUEL ET DU MULTIMÉDIA)
France BEGEOT Laurence FUTURIKON
France BEGHELLI Caroline FRANCE TÉLÉVISIONS
France BÉJOT Mathieu TV FRANCE INTERNATIONAL
France BELTRAN Guillaume PLANET NEMO ANIMATION
France BENHAMOU Jean-Jacques ILLUMINATION MAC GUFF
France BERGERON Bibo JANUARY FILMS
France BERGESE Nathanaël ADÉLIE PROD
France BERISSI Ruben UBISOFT
France BERLIET Julie ADERLY
France BERRIAT Nathalie GOBELINS, L'ÉCOLE DE L'IMAGE
France BERTAUT Gwenael PIXEL DEALER
France BERTHET Vincent LA MAISON DU NET
France BERTHIER Éric STUDIO REDFROG
France BERTRAND Pascal ON ANIMATION STUDIOS
France BETRANCOURT Jérôme STUDIO REDFROG
France BEURÉ Fanny CNC
France BIGNON Pierre-Emmanuel ATELIER DE SÈVRES
France BIGOT Jean-François JPL FILMS
France BIZOT Cécile RENNES METROPOLE
France BLANCHARD Benoît UNIFRANCE
France BLONDEAU Charles NAWAR PRODUCTIONS
France BLONDEL Cecile GOBELINS, L'ÉCOLE DE L'IMAGE
France BOESCH Jean-Michel GOBELINS, L'ÉCOLE DE L'IMAGE
France BONNEAU Béatrice LISAA ANIMATION & JEU VIDÉO
France BONNEAU François PÔLE IMAGE MAGELIS
France BORÉAL Marc FUTURIKON
France BOTELLA Benjamin ANIM' EN BRETAGNE
France BOUCHARLAT Marc PLANET NEMO INTERACTIVE
France BOULAIRE Nicolas 4EME DIMENSION PRODUCTION
France BOULARD Arnauld GAO SHAN PICTURES
France BOULLONNOIS Jérôme FRANCE TÉLÉVISIONS
France BOUQUARD Fanny LA STATION ANIMATION
France BOURGOIN Valérie CNC
France BOURON Arnaud ON ANIMATION STUDIOS
France BOVAGNET Mickael LUDEEK
France BOYÉ Pierre-Marie CNC
France BOYER Ulrich TECHTONIK
France BRAKHA Alexandre MIKROS IMAGE
France BRARD Tristan MONKEY EGGS
France BREDIN Frédérique CNC
France BRETON Gaspard DYNAMIXYZ
France BRIERE Hugues ANIM' EN BRETAGNE
France BRIZÉ Jérôme MOVING PUPPET
France BROTOT Anne ECV PARIS
France BROUTY Stéphane ECOLE BRASSART ANNECY (EX ARIES)
France BRUN-PICARD Frédéric COLLECTIF AKOZ
France BRUNE Jean XILAM ANIMATION
France BURLET Céline ECOLE BRASSART ANNECY (EX ARIES)
France BUTEL Stéphane SACD - SOCIÉTÉ DES AUTEURS ET COMPOSITEURS DRAMATIQUES
France BUTTIN-LABARTHE Vanessa FOLIMAGE
France CALVET Clément SUPERPROD
France CAMOIRANO Christophe GIRELLE PRODUCTION
France CANAUD Serge ZERO RETAKE
France CAOUS Christophe O2O STUDIO
France CARRION Marie TERACTEM
France CASALINI Laure RUBIKA
France CASSAM CHENAI Soumaya VARIETY
France CAUMARTIN Marie 2 MINUTES
France CAUZIT Marie Lou IMAGINOVE
France CAZES Eric STUDIO 100 ANIMATION
France CERTOUX Jérémy DWARF ANIMATION
France CHABANEL Bruno ARTEFACTS STUDIO
France CHABERT Nathalie STIMERGY
France CHAMEKH Madjid INTHEBOX
France CHAPALAIN Vincent CITIA
France CHAPOT Romain PIXPOCKET
France CHARIER Josselin HARI PRODUCTIONS
France CHARLET Alexandre LES FILMS DU CYGNE
France CHARLET Pierre XILAM ANIMATION
France CHARVIEZ Martine ARTFX
France CHAUFFARD Bruno ILLUMINATION MAC GUFF
France CHAUVELIE Nicolas ECOLE BRASSART ANNECY (EX ARIES)
France CHAUVIN Samuel 4EME DIMENSION PRODUCTION
France CHEN Zan Wei GOBELINS, L'ÉCOLE DE L'IMAGE
France CHÉROT-TREMBLAY Lizy CNC
France CHEVALIER Pierre Antoine FRANCE TÉLÉVISIONS
France CHEVÉ Pascal THE PLACE 2 BE
France CHEVRON Jérôme HUTOON ANIMATION
France CHIAROTTO Vincent ECV PARIS
France CHICOYE Amélie ILLUMINATION MAC GUFF
France CHINARRO Pascal PANAM ANIM (DLP PARIS)
France CIRET Théo AUVERGNE-RHÔNE-ALPES CINÉMA
France CLAUSS Jérôme MOVING PUPPET
France CLAVELIN Arnaud BIG COMPANY
France COGARD Amel FRANCE TÉLÉVISIONS
France COHEN Cyril SAE INSTITUTE PARIS
France COLLONGE Alexandre ECOLE BRASSART ANNECY (EX ARIES)
France COLMANT Fabien SACD - SOCIÉTÉ DES AUTEURS ET COMPOSITEURS DRAMATIQUES
France COLOMB ANTOINE FRANCE TÉLÉVISIONS
France COMBEAU Anthony 2 MINUTES
France CORHUMEL Emma
France CORNU Alexandre LES FILMS DU TAMBOUR DE SOIE
France COSENTINO Cyril ECOLE BRASSART ANNECY (EX ARIES)
France COTTIN François ALLEGORITHMIC
France COURTECUISSE Guy
France COUTAYA Christine SACD - SOCIÉTÉ DES AUTEURS ET COMPOSITEURS DRAMATIQUES
France COUTAZ Sophie 2 MINUTES
France CRISTOFARO Judith CITIA
France CROLE Jean-Charles FICAM (FÉDÉRATION DES INDUSTRIES DU CINÉMA DE L'AUDIOVISUEL ET DU MULTIMÉDIA)
France CROSNIER Lilyane RELAIS CULTURE EUROPE / BUREAU EUROPE CRÉATIVE FRANCE - MEDIA
France CUTRI Claudia STRAWBERRY UNICORN
France D'ARC Stanislas MILLIMAGES
France DAMIANO Stéphane ADÉLIE PROD
France DANARD Benoit CNC
France DANET Marie FRANCE TÉLÉVISIONS
France DAVID Vincent AUDIENS
France DE BANVILLE Marie SACD - SOCIÉTÉ DES AUTEURS ET COMPOSITEURS DRAMATIQUES
France DE GARDEBOSC Florence ECOLE BRASSART ANNECY (EX ARIES)
France DE LA CHAPELLE Laurent ILLUMINATION MAC GUFF
France DE OLIVA Ana FAUNS
France DE SOUSA Lionel CNC
France DE WILDE Patricia TEAMTO
France DEDIEU Patrick TEAMTO
France DEGREEF Kathy FRANCE TÉLÉVISIONS
France DEL SOLAR Aïda GOBELINS, L'ÉCOLE DE L'IMAGE
France DEL VAL Jonathan ILLUMINATION MAC GUFF
France DELACHENAL Michaël ZAGTOON
France DELAHAIE Jessica XILAM ANIMATION
France DELAHAYE Christel FRANCE TÉLÉVISIONS DISTRIBUTION
France DELALANDE Alice CNC
France DELALANDE Catherine ACCUEIL DES TOURNAGES EN BRETAGNE
France DELAMARRE Emmanuel RUBIKA
France DEMOLDER Emmanuelle PICTANOVO - IMAGES EN HAUTS DE FRANCE
France DERNAUCOURT Alexis ZYNCO STUDIO
France DESCHAMPS Anna ANIM' EN BRETAGNE
France DEVE Bertrand SOLIDANIM
France DEVEDEUX Audrey MIKROS IMAGE
France DEYDIER Laurence LES FILMS DU NORD
France DIEU Grégoire BELLECOUR ECOLE CAMPUS DAUPHIN
France DIJKMAN Marc FOLIMAGE
France DIPITA KUOH Damien MONKEY EGGS
France DOURY Margaux 4EME DIMENSION PRODUCTION
France DRAPEAU Claude FRANCE TÉLÉVISIONS
France DROUILLARD Romuald MALIL'ART PRODUCTIONS
France DRUJONT Régis ONYX LUX 3D
France DU PONTAVICE Marc XILAM ANIMATION
France DUAULT Sophie RÉGION BRETAGNE
France DUFOUR Frédéric SAE INSTITUTE PARIS
France DUMON Véronique CITIA
France DUMOULIN Nicolas PIXPOCKET
France DUNIS Béatrice VALENCE ROMANS AGGLO - LA CARTOUCHERIE
France DUPUIS Christophe ILLUMINATION MAC GUFF
France DURAND Céline FILMS EN BRETAGNE
France DUSART Olivier OSCAR B. LYON
France DUSART Sébastien OSCAR B. LYON
France DUSSART Tiphaine TVPAINT DEVELOPPEMENT
France DUVAL Julien ESMA MONTPELLIER (ÉCOLE SUPÉRIEURE DES MÉTIERS ARTISTIQUES)
France EL BEY Jamal INTHEBOX
France ELWALID GOUZOULI Samia PICTANOVO - IMAGES EN HAUTS DE FRANCE
France EMBALO Umaru KNIGHTWORKS
France EMIN Patrick FRENCH TECH IN THE ALPS - ANNECY
France ENCRENAZ Véronique CITIA
France ERRAMUZPE J Baptiste MEDIAWAN ANIMATION
France ESTEVES Catherine LES FILMS DU POISSON ROUGE
France ESTRADA Annelyse TERACTEM
France EVENO Patrick CITIA
France FABRE Julien ANKAMA
France FAGES Lionel CUBE CREATIVE PRODUCTIONS
France FALQUE Tristan IMAGINOVE
France FAUTHOUX Xavier DIGITAL BANANA STUDIO
France FAVRE FÉLIX Jérôme HYPERFICTION
France FAVRE-FELIX Adrien INTHEBOX
France FAVRE-FELIX Zoé HYPERFICTION
France FELDMAN Isabelle FICAM (FÉDÉRATION DES INDUSTRIES DU CINÉMA DE L'AUDIOVISUEL ET DU MULTIMÉDIA)
France FEYRIT Nadège GOBELINS, L'ÉCOLE DE L'IMAGE
France FITTER Mathias L'IDEM / CFA RÉGIONAL DES INDUSTRIES CRÉATIVES ET NUMÉRIQUES
France FLEURY Christophe OSCAR B. LYON
France FORTUN Armel TCHACK
France FOSCHIA François INETIS
France FOUQUET Claire EESI - ÉCOLE EUROPÉENNE SUPÉRIEURE DE L'IMAGE
France FOURATI Myriam GOBELINS, L'ÉCOLE DE L'IMAGE
France FOURCAUD Christophe ECV PARIS
France FOURNIER Jean-Pierre POST LOGIC
France FRANCOIS STEININGER Samuel COMPOSITE FILMS
France FRANSEN Corine ESMA MONTPELLIER (ÉCOLE SUPÉRIEURE DES MÉTIERS ARTISTIQUES)
France FRARESSE Alexandra THE LOCAL BIRD
France FRIEDMAN Denis DENIS FRIEDMAN PRODUCTIONS
France FROMEAUX Jérôme 2 MINUTES
France GAL-REGNIEZ David IMAGINOVE
France GANGNEUX Annabelle L'IMAGE D'APRÈS
France GARAUDE Laurine MIP MARKETS - MIPJUNIOR / REED MIDEM
France GARNERO Jean-Baptiste CNC - CENTRE NATIONAL DU CINÉMA ET DE L'IMAGE ANIMÉE
France GARNIER Camille AR +
France GARRIGUES Sabine GOBELINS, L'ÉCOLE DE L'IMAGE
France GARROUSTE Camille PARIS ACM SIGGRAPH
France GARULLI Bérengère GOBI STUDIO
France GASTONE Nathalie MIP MARKETS - MIPJUNIOR / REED MIDEM
France GAUDINO Olivier ARTEFACTS STUDIO
France GAUDRY Yoann ISKN
France GAUJAL Ludovic POST LOGIC
France GAUTIER Louis CNC
France GAYRARD Pascal 4.21 PRODUCTIONS
France GEFFROY Yannick SLIM CRICKET
France GEMOT Guillaume EMCA - ÉCOLE DES MÉTIERS DU CINÉMA D'ANIMATION
France GENDRE Christine UNIFRANCE
France GERARD Yi-Ping MIP MARKETS - MIPJUNIOR / REED MIDEM
France GEROUDET Sebastien PIXPOCKET
France GEROUDET Stéphanie PIXPOCKET
France GHOUL Mohammed HP - HEWLETT PACKARD FRANCE
France GHOZAEL Audrey FRENCH TECH IN THE ALPS - ANNECY
France GIEZENDANNER Fabienne ZÉRO DE CONDUITE PRODUCTIONS
France GIGON Jean-Marie SANOSI PRODUCTIONS
France GIL Justine ECOLE BRASSART ANNECY (EX ARIES)
France GILLARDEAU Clothilde POST LOGIC
France GINARD Frédérique FRANCE TÉLÉVISIONS
France GIUSIANO Thomas TU NOUS ZA PAS VUS PRODUCTIONS (TNZPV)
France GIVORD Soal INTHEBOX
France GLEIZER Eric GORGONE PRODUCTIONS
France GLONDU Aude UBISOFT
France GODEAU Jean-Marie ARTEFACTS STUDIO
France GOGUET-CHAPUIS Fabrice ADÉLIE PROD
France GOT Caroline FRANCE TÉLÉVISIONS
France GOULHOT Elise ILLUMINATION MAC GUFF
France GOURBJI Michèle ICE - AGENCE ITALIENNE POUR LE COMMERCE EXTÉRIEUR
France GRAIN Vanina ZAGTOON
France GRINDATTO Annabel IMAGINOVE
France GROETSCHEL Frédéric MIKROS IMAGE
France GROLLERON Pierre EMCA - ÉCOLE DES MÉTIERS DU CINÉMA D'ANIMATION
France GROSPERRIN Thomas CNC
France GRZEGOREK Christine 2 MINUTES
France GUALBERT GALVIS Eve MIP MARKETS - MIPJUNIOR / REED MIDEM
France GUILLOT Caroline MEDIAWAN ANIMATION
France GUIMBERTEAU Florent MELTING PRODUCTIONS
France GUIVARC'H Isabelle FILMS EN BRETAGNE
France GUTMAN Sofia
France HAAS CHRISTENSEN Thomas MIKROS IMAGE
France HAUDUCOEUR Sandrine ARTFX
France HAYE Nicolas STUDIO REDFROG
France HAYS-NARBONNE Aymeric ÉCOLE ÉMILE COHL
France HELLOUIN Guillaume TEAMTO
France HÉNON Pierre PARIS ACM SIGGRAPH
France HERGAUX Cécile CUBE CREATIVE PRODUCTIONS
France HERODY Camille CNC
France HEUDE Yannick CITIA
France HEYNEMANN Baptiste CNC - CENTRE NATIONAL DU CINÉMA ET DE L'IMAGE ANIMÉE
France HITIER Sabine 2 MINUTES
France HOFFMANN Matthieu MIKROS IMAGE
France HOLL Benoit MIKROS IMAGE
France HUBSCHWERLIN Charlotte ALLEGORITHMIC
France HUSSON-OLLAGNIER Fanny GALLERIE LES ARTYCHAUTS
France HUVELIN Maurice MONKYSHOT PRODUCTION
France HYUNG LEE Min DWARF ANIMATION
France INGBERG Raphaële DUPUIS ÉDITIONS & AUDIOVISUEL
France IOP Guilhène TINKERLAND
France ISRAEL Barbara SYNCMAGIC
France JABRANE Younès WACOM EUROPE GMBH
France JACOB-JUIN Elodie PÔLE IMAGE MAGELIS
France JACQUET Joseph FRANCE TÉLÉVISIONS
France JACQUET Pierrot MIKROS IMAGE
France JACQUET Valérie VILLE DE MARSEILLE
France JACQUOT Éric BLUE SPIRIT
France JAIS Emmanuelle POST LOGIC
France JAMMET Magali CNC
France JANKOVIC Christophe 3.0 STUDIO
France JEROME Combe SYNCMAGIC
France JIROU Marc CALEIDO-SCOP
France JOURDAN Michel FILMART - HONG KONG TRADE DEVELOPMENT COUNCIL (HKTDC)
France JOUY Florien BELLECOUR ECOLE CAMPUS DAUPHIN
France JULLIEN François-Xavier RENNES METROPOLE
France KAMGA Audrey ARTE FRANCE
France KANIEL Noam ZYNCO STUDIO
France KELLER Raphaël CNC
France KERNALEGENN Mael JPL FILMS
France KERTOBI Morad CNC
France KHALAF Sarah L'ATELIER
France KHENISSI Karim ESMA MONTPELLIER (ÉCOLE SUPÉRIEURE DES MÉTIERS ARTISTIQUES)
France KINER Gilbert ARTFX
France KOCHALSKI Aurélien STRAWBERRY UNICORN
France KOUPER Corinne TEAMTO
France KRINGS Antoon ON ANIMATION STUDIOS
France KULAR Jerzy ILLUMINATION MAC GUFF
France LACOSTE Benoît LISAA ANIMATION & JEU VIDÉO
France LACÔTE Marion GIRELLE PRODUCTION
France LAFFAILLE Alexis KAWANIMATION
France LAKHOUACHE Haiet TEAMTO
France LALANNE Rémy PRIMCODE
France LAMARD Dorothée FRANCE TÉLÉVISIONS
France LANCHIER Dorothée XILAM ANIMATION
France LANET-KERRAND Chantal FRANCE TÉLÉVISIONS
France LAPORTERIE Pierre ECV PARIS
France LARROUQUERE-HEREYRE Philippe IMAGINOVE
France LAVOIX Annie POITOU CHARENTES CINEMA
France LE BARS Benjamin ANKAMA
France LE DEM Philippe NIKEL FILM
France LE LEVIER Bruno CUBE CREATIVE PRODUCTIONS
France LE PESANT Cyril KNIGHTWORKS
France LE PON Yann BELLECOUR ECOLE CAMPUS DAUPHIN
France LE ROCH Delphine ILLUMINATION MAC GUFF
France LEBORGNE Vincent ECOLE BRASSART ANNECY (EX ARIES)
France LECLERCQ Vincent CNC
France LECOMTE Fabien POST LOGIC
France LEE Grace MILLIMAGES
France LEFÉVÈRE Jérôme ANKAMA
France LEGAY Yann AGM FACTORY
France LEGENDRE Eric VARIETY
France LEGER Eléonore INTHEBOX
France LEMONNIER Samra FRANCE TÉLÉVISIONS
France LENER Arthur MILLIMAGES
France LENER Roch MILLIMAGES
France LEPINAY Luciano TCHACK
France LEVNER Geoff CALEIDO-SCOP
France LIEGEOIS Matthieu TCHACK
France LIENARD Hélène FRANCE TÉLÉVISIONS
France LIGNIER François FOLIMAGE
France LIMET Sun WANDA PRODUCTIONS
France LINOT Emmanuel SOLIDANIM
France LIOT Ronan DYNAMIXYZ
France LOURY Martin TERACTEM
France LUBIN Ulysse IMAGINOVE
France LUSBARONIAN Azad RUBIKA
France MABIT Emilie XILAM ANIMATION
France MADOUNI Fazia FUTURIKON
France MAGNIER Fabrice ANKAMA
France MAGRANGEAS raoul 4.21 PRODUCTIONS
France MAKHLOUF Medhi IMAGINOVE
France MALCOMBE Christophe HURRA! STUDIOS
France MAMOUD Max AGRAF - AUTEURS GROUPÉS DE L'ANIMATION FRANÇAISE
France MANIER Antoine RENCONTRES AUDIOVISUELLES
France MANILLIER Céline HYPERFICTION
France MANZIC Valérie FRANCE TÉLÉVISIONS
France MARCHAND Juliette GOBELINS, L'ÉCOLE DE L'IMAGE
France MARCHET Yann COMMISSION DU FILM D'ILE-DE-FRANCE
France MARECHAL Sandra FRANCE TÉLÉVISIONS
France MARGUIN Moïra GOBELINS, L'ÉCOLE DE L'IMAGE
France MARIN Mathieu INTHEBOX
France MARIN Mickaël CITIA
France MARQUET Lucile PRIMI
France MARTEAU Hélène FRANCE TÉLÉVISIONS
France MARTINOT Marion PÔLE IMAGE MAGELIS
France MASLANKA Frédérick ZÉRO DE CONDUITE PRODUCTIONS
France MASSACCI Manon POST LOGIC
France MASSON Sophie SACD - SOCIÉTÉ DES AUTEURS ET COMPOSITEURS DRAMATIQUES
France MASSONNAT Michèle FUTURIKON
France MATRAY Quentin PIXPOCKET
France MAUBLANC Célia MOVING PUPPET
France MÉDÉA Laurent TIKTAK PRODUCTION
France MEDINA Julien INTHEBOX
France MEESTERS Julien MIKROS IMAGE
France MEFTAHI Lyes SYNCMAGIC
France MELAC Thierry BELLECOUR ECOLE CAMPUS DAUPHIN
France MENA Sandro SPACEMAN PROJECT
France MENZIN Lise TVPAINT DEVELOPPEMENT
France MICHEL Laura VARIETY
France MICKAEL Royer CANAL +
France MILLER Chloé TEAMTO
France MIRSKI Jean-Yves FICAM (FÉDÉRATION DES INDUSTRIES DU CINÉMA DE L'AUDIOVISUEL ET DU MULTIMÉDIA)
France MISSOUM Djamila SYNCMAGIC
France MOELLER Guido WACOM EUROPE GMBH
France MOIRE Coline ESMA MONTPELLIER (ÉCOLE SUPÉRIEURE DES MÉTIERS ARTISTIQUES)
France MONDON Lorène HIVENTY
France MONTEIRO Nicolas MONKEY EGGS
France MONTGERMONT Yann WACOM EUROPE GMBH
France MONTREUIL Sylvain INTHEBOX
France MOOG Elodie TVPAINT DEVELOPPEMENT
France MORCHOISNE Gladys 2 MINUTES
France MORDELET Marc DYNAMIXYZ
France MORFIN Mathieu GOBI STUDIO
France MORIN Margaux FRANCE TÉLÉVISIONS
France MORIN DIOLE Rodolphe SACD - SOCIÉTÉ DES AUTEURS ET COMPOSITEURS DRAMATIQUES
France MORLET Esther DWARF ANIMATION
France MORTEYROL Frédéric SPACESHEEP
France MOULIN Isabelle MIP MARKETS - MIPJUNIOR / REED MIDEM
France MOULINEAU Antoine MIKROS IMAGE
France MOUNIER Florent 2D3D ANIMATIONS
France MOURLAM Jérémy FOLIMAGE
France MULLER Mathieu UNITY TECHNOLOGIES
France MUNOZ Santine TCHACK
France MUSCI Victoria SHOWLAB SRL
France NAGORNY Frédéric GOBELINS, L'ÉCOLE DE L'IMAGE
France NARBOUX François MILLIMAGES
France NARVAEZ-GETE Sofia SAE INSTITUTE PARIS
France NEGRIER Cécile FRANCE 3 CINÉMA
France NENICH Jérémy TVPAINT DEVELOPPEMENT
France NEZAN Patrice LES CONTES MODERNES
France NORA Judith SILEX FILMS
France NOURI Lamia SOLIDANIM
France OESCH Camille MEDIAWAN ANIMATION
France OGIER Jean-Marc ANIM' EN BRETAGNE
France OLIVIER Pierre AGRAF - AUTEURS GROUPÉS DE L'ANIMATION FRANÇAISE
France OLLIER Frédéric ANONA
France ORMOND Elia HYPERFICTION
France OVCHARENKO Vera IMAGINOVE
France PACCOU Alexis AR +
France PAIN Guillaume MIKROS IMAGE
France PALMA Christophe L'IDEM / CFA RÉGIONAL DES INDUSTRIES CRÉATIVES ET NUMÉRIQUES
France PAMS Françoise CNC
France PANNETIER Yann ESMA MONTPELLIER (ÉCOLE SUPÉRIEURE DES MÉTIERS ARTISTIQUES)
France PAPIN Emmanuel SANOSI PRODUCTIONS
France PARADIS Patrice POST LOGIC
France PARSONS Caroline HUMAN ACADEMY EUROPE
France PATAY Jean-Yves MEDIAWAN ANIMATION
France PAYET Edy AGENCE FILM REUNION
France PELE Réjane MERCENARIES ENGINEERING
France PELLÉ David ILLUMINATION MAC GUFF
France PENASA Raphael FAUNS
France PÉRAHIA Léon DUPUIS ÉDITIONS & AUDIOVISUEL
France PERON Camille PRO CHILE
France PÉROUZE Olivier MEDIAWAN ANIMATION
France PERRAULT Romain KENZAN SA
France PERRIN Florent BELLECOUR ECOLE CAMPUS DAUPHIN
France PERRIN Odile GOBELINS, L'ÉCOLE DE L'IMAGE
France PERRON Christophe STIMERGY
France PEYRISSAC Nathalie FRANCE TÉLÉVISIONS
France PEYRONNET Dominique BELLECOUR ECOLE CAMPUS DAUPHIN
France PEYRUSSE Bénédicte BIG COMPANY
France PICARD Gabriel ATOMIC SOOM
France PIERRE Nolwenn ZAGTOON
France PILOT Cédric MEDIAWAN ANIMATION
France PINOL Olivier DWARF ANIMATION
France PIQUET Stéphane TINKERLAND
France PISCHETOLA Céline 2 MINUTES
France PITIOT Franck MIROSLAV PILON
France POINSARD Flore FAUNS
France POLACK Fabien ILLUMINATION MAC GUFF
France PORRECA Anne-Marie ECV PARIS
France PORTAIL KERNEL Vicky FRANCE TÉLÉVISIONS
France POULAIN Jean-Christopher WALT DISNEY ANIMATION STUDIOS
France POULIQUEN Audrey WAG PROD
France POUVARET Laurent LA POUDRIÈRE
France PRALLET-DUJOLS Frédéric FRANCE TÉLÉVISIONS
France PRIBILE Sébastien WANDA PRODUCTIONS
France PUECH Frédéric PLANET NEMO ANIMATION
France PUTHOD Dominique CITIA
France RAUCOULES Gérard ESMA MONTPELLIER (ÉCOLE SUPÉRIEURE DES MÉTIERS ARTISTIQUES)
France RAULO Camille JPL FILMS
France RAZETTO Pierre KAWANIMATION
France RAZY Benoît FOLIMAGE
France RECAYTE Laetitia FRANCE TÉLÉVISIONS
France RÉGINAUD Éric CICLIC CENTRE VAL DE LOIRE
France REGNIER Felix FOLIMAGE
France REGUILLET Arnaud UNIQUE ANIMATION
France RENATO - ONCE UPON A TOON
France RENAUD William XILAM ANIMATION
France REPERANT Emmanuel SOLIDANIM
France REVELLIN Maêva ISKN
France REY Christine L'IDEM / CFA RÉGIONAL DES INDUSTRIES CRÉATIVES ET NUMÉRIQUES
France REY Mathieu TU NOUS ZA PAS VUS PRODUCTIONS (TNZPV)
France RICHE Philippe UBISOFT
France RIVIERE Alice ÉCOLE ÉMILE COHL
France RIZZO Stéphane VILLE DE MARSEILLE
France ROBERT Kevin COMMISSION DU FILM D'ILE-DE-FRANCE
France ROBIN Amandine FICAM (FÉDÉRATION DES INDUSTRIES DU CINÉMA DE L'AUDIOVISUEL ET DU MULTIMÉDIA)
France ROCA Pierre PÔLE ACTION MÉDIA
France ROCHE Yvan RUBIKA
France RODET-MARTY Nathalie GOBELINS, L'ÉCOLE DE L'IMAGE
France RODON Pascal XILAM ANIMATION
France ROEL Marina IMAGINOVE
France ROFIDAL Magali IMAGINOVE
France ROLLAND Nicolas AR +
France ROUILLÉ Erick FRANCE TÉLÉVISIONS
France ROURE Lydie ISKN
France ROUSSEAU-PERRIN Christine GOBELINS, L'ÉCOLE DE L'IMAGE
France ROUSSEL Pascale ANKAMA
France ROUSSEL Thomas L'IMAGERIE FILMS
France ROUVIERE Aurélie FRANCE 3 CINÉMA
France ROUX Anthony ANKAMA
France ROUX Jean-Luc ANKAMA
France ROUXEL Patrick ILLUMINATION MAC GUFF
France RUFFIER MERAY Neil MONKEY EGGS
France SAGET Sophie FOLIMAGE
France SAHRAI Laleh ILLUMINATION MAC GUFF
France SALANOVA Florian L'IDEM / CFA RÉGIONAL DES INDUSTRIES CRÉATIVES ET NUMÉRIQUES
France SANTANC Thomas LA MAISON DU NET
France SANTIAGO Nidia IKKI FILMS
France SARTORI Sophie CNC
France SAUVE David NORMAAL ANIMATION
France SAUZEAU Éléonore PRIMI
France SAVARINO Jean-Luc PARIS ACM SIGGRAPH
France SAVOIE Etienne INTHEBOX
France SCALI Daniele L'IDEM / CFA RÉGIONAL DES INDUSTRIES CRÉATIVES ET NUMÉRIQUES
France SCHERMANN Valérie PRIMA LINEA PRODUCTIONS
France SCHOLL Eric TVPAINT DEVELOPPEMENT
France SCHUERRER Barbara GABI PRODUCTION
France SEARLE Ashleigh AMBASSADE DU CANADA
France SÉJOURNÉ Raphaël MEDIAWAN ANIMATION
France SÉRAPHINE Frédéric PIPANGAÏ PRODUCTION
France SEVESTRE Maël L'IMAGERIE FILMS
France SEZNEC Bruno PISTE ROUGE (SO NORD)
France SEZNEC Christine PISTE ROUGE
France SIBERTIN Pascal WACOM EUROPE GMBH
France SORET Julien ILLUMINATION MAC GUFF
France SOURIS Caroline TEAMTO
France SOUYRI-DESROSIERS Catherine CNC
France SPINER Jean-Michel 2 MINUTES
France STALETTI Luca PLAY ENTERTAINMENT SRL
France STEINLEIN Cécile independent
France SURELLE Ophélie CITIA
France TADDEI Jean PÔLE 3D - ÉCOLE D'ANIMATION 2D/3D, JEUX VIDÉO, EFFETS SPÉCIAUX
France TAMURA Yoshi WACOM EUROPE GMBH
France TARDIF Hervé 3DCLIC - SPILINKS
France TEISSEDRE Isabelle ESMA MONTPELLIER (ÉCOLE SUPÉRIEURE DES MÉTIERS ARTISTIQUES)
France TENINGE Annick LA POUDRIÈRE
France THIBAUDEAU Sébastien ZAGTOON
France THIREAU Elise GOBELINS, L'ÉCOLE DE L'IMAGE
France THOMAS Simon MIKROS IMAGE
France THOMAS-CHAFFANGE Sébastien AUVERGNE-RHÔNE-ALPES CINÉMA
France TOGORA Fafah ECV PARIS
France TOLEDO Carole TEAMTO
France TONELLI Barbara LES ARTYCHAUTS
France TOPSY Prakash AGRAF - AUTEURS GROUPÉS DE L'ANIMATION FRANÇAISE
France TOROSSIAN Stéphane WACOM EUROPE GMBH
France TOTEMS Catherine ATELIER DE SÈVRES
France TOUBLAN Jaufret MEDIAWAN ANIMATION
France TOULY Marie L'ATELIER
France TOURANCHEAU Florence ECOLE BRASSART ANNECY (EX ARIES)
France TRANCHAND Carole O'BAHAMAS
France TREMORLIÉRES Gaëlle 2 MINUTES
France TRIBONDEAU Ness INTHEBOX
France TROUT Nicolas MIKROS IMAGE
France TROUVÉ Laurence AGRAF - AUTEURS GROUPÉS DE L'ANIMATION FRANÇAISE
France TUFFREAU Chloe UNIFRANCE
France TURPIN Marie-Laurence XILAM ANIMATION
France TZANOS Georges AGRAF - AUTEURS GROUPÉS DE L'ANIMATION FRANÇAISE
France URROZ Ilan PRIMI
France VACCARO Abel NAWAR PRODUCTIONS
France VALLEE Nicolas ECOLE BRASSART ANNECY (EX ARIES)
France VALLET Julien MIKROS IMAGE
France VAN BEL Emily MIROSLAV PILON
France VAN RIJSSELBERGE Jan COSMOS ENTERTAINMENT PTE. LTD.
France VANCAUWENBERGHE Nathalie ILLUMINATION MAC GUFF
France VARLEY Nicholas ZYNCO STUDIO
France VARLEY Sybille ZYNCO STUDIO
France VEGA Melissa DANDELOOO
France VEILLON Olivier-René COMMISSION DU FILM D'ILE-DE-FRANCE
France VERMEEREN Virginie independent
France VICTORIN Marlène VILLE DE MARSEILLE
France VIE Jill-Jênn PARIS ACM SIGGRAPH
France VILLAND Marie-Caroline MILLIMAGES
France VILLARD Vincent ATELIER DE SÈVRES
France VILLEDIEU Julien SNJV - SYNDICAT NATIONAL DU JEU VIDÉO
France VITANIOTIS Thalia ON ANIMATION STUDIOS
France VOISIN Anthony ESMA MONTPELLIER (ÉCOLE SUPÉRIEURE DES MÉTIERS ARTISTIQUES)
France VOUGNON Barbara ZÉRO DE CONDUITE PRODUCTIONS
France VU Antoine ATOMIC SOOM
France WAGON Louka OSCAR B. LYON
France WANG Yang HUTOON ANIMATION
France WANIOWSKI Hélène STUDIO 100 ANIMATION
France WATTIAUX Elodie CELACTION LTD.
France WEBER Fanny TEAMTO
France WILSON Susie DWARF ANIMATION
France WINNICKI Dorian SPACESHEEP
France WIRRMANN Nicolas ALLEGORITHMIC
France WITZ Laurent ZEILT PRODUCTIONS
France WOJNAROWSKI Nicolas GIDUMO
France YTHIER Laurence CITIA
France ZAKSAS-LALANDE Laurence FRANCE TÉLÉVISIONS
France ZANOVELLO Augusto SACD - SOCIÉTÉ DES AUTEURS ET COMPOSITEURS DRAMATIQUES
Germany BAUER Andrea ITFS - FILM UND MEDIENFESTIVAL GGMBH, INTERNATIONALES TRICKFILM-FESTIVAL STUTTGART
Germany BEINHOLD Dirk AKKORD FILM PRODUKTION
Germany BLOCK Andrea LUXX FILM / LUXX STUDIOS
Germany ECKARDT André INTERNATIONAL LEIPZIG FESTIVAL FOR DOCUMENTARY AND ANIMATED FILM - DOK LEIPZIG
Germany KNUDSEN Kristine KNUDSEN PICTURES GMBH
Germany MEMARI Reza KNUDSEN PICTURES GMBH
Germany MEYER-HERMANN Thomas STUDIO FILM BILDER GMBH
Germany RICHTER Annegret AG ANIMATIONSFILM E.V.
Germany SCHEURING Martin ANIMATION GERMANY/GERMAN FILMS SERVICE + MARKETING GMBH
Germany SCHNEIDER Lilia SCHOOL-STUDIO "SHAR"
Germany SO Hi-Jeong MEDITATION WITH A PENCIL
Germany WANGLER Stine KURZFILM AGENTUR HAMBURG E.V.
Germany WILLE Jutta GERMAN SHORT FILM ASSOCIATION
Germany WISSKIRCHEN Grit BALANCE FILM GMBH
Germany YONESHO Maya STUDIO FILM BILDER GMBH
Hong Kong CHAN Adrian GIMC GLOBAL ENTERTAINMENT CO., LTD.
Hong Kong CONTAT DESFONTAINES Aymeric independent
Hong Kong JOHNS Peter IDNERD STUDIO LIMITED
Hong Kong NEOH Raymond GIMC GLOBAL ENTERTAINMENT CO., LTD.
Hong Kong PIRIS Aurélien ALL RIGHTS ENTERTAINMENT SAS
Hong Kong WONG Jacky King Chiu IDNERD STUDIO LIMITED
Hong Kong WONG Peter King Yu IDNERD STUDIO LIMITED
India AVANEESH Muraleedharan IMIRA ENTERTAINMENT
India CHILAKA Rajiv GREEN GOLD ANIMATION PRIVATE LIMITED
India GULSHAN David IMIRA ENTERTAINMENT
India GURNANI Anand ANAND GURNANI MEDIA PRIVATE LIMITED - INDIAN PAVILION ORGANIZER
India KADAV Suraj WAVEWINGS ENT PVT LTD
India MALHOTRA Gaurav ARTHA ANIMATION
India MARC Lumer GREEN GOLD ANIMATION PRIVATE LIMITED
India TAKIA Nishith GREEN GOLD ANIMATION PRIVATE LIMITED
India VERMA Akhil ARTHA ANIMATION
Ireland CLANCY Orla CREATIVE EUROPE DESK IRELAND
Italy AMICO Valentina DIGITAL VIDEO - TOONZ PREMIUM
Italy BASTIANCICH Alfio SHOWLAB SRL
Italy BRAMBILLA Valeria STUDIO CAMPEDELLI
Italy CALLIPARI Sabrina MUSICARTOON SRL
Italy CANCLINI Valentina ANIMOKA STUDIOS SRL
Italy CARRIER RAGAZZI Massimo MAGA ANIMATION STUDIO SPA
Italy CATANZANI Caterina LASTREGO & TESTA MULTIMEDIA - L&T
Italy D'ALESSANDRO Anna ALDEBARAN DISTRIBUTION
Italy DA RIOS Luca INKY MIND
Italy DAL CORSO Niccolo SAMPLE SRL
Italy DE DOMINICIS Andrea IDEA ACADEMY
Italy DE SIERVO Luigi RAI COM S.P.A.
Italy FABBRI Simona ETS STUDIOS SRL
Italy FARNESI Sonia RAI FICTION
Italy FERRI Simona PLAY ENTERTAINMENT SRL
Italy FORESTER Carlo JINGLEBELL COMMUNICATION SRL
Italy FORESTIERI Maurizio GRAPHILM ENTERTAINMENT SRL
Italy FRANCHI Giuseppe SAMPLE SRL
Italy FRANCO SERRA GERTIE
Italy GENOVESI Roberto RAI COM S.P.A.
Italy GENTILI Massimo MAGA ANIMATION STUDIO SPA
Italy JEZDIC Cristian SQUARE TOONZ
Italy LANTIERI Paolo IDEA ACADEMY
Italy LASTREGO Cristina LASTREGO & TESTA MULTIMEDIA - L&T
Italy MATTEI Claudio DIGITAL VIDEO - TOONZ PREMIUM
Italy MAZZANTI Isabella IDEA ACADEMY
Italy MAZZONIS Ilaria RAI COM S.P.A.
Italy MENDOLICCHIO Leonardo WACOM EUROPE GMBH
Italy MURGIA Ugo MUPI
Italy ODDONE Mattia RAI COM S.P.A.
Italy PASCUZZO Sandra MAGA ANIMATION STUDIO SPA
Italy PAZZANO Federica RAI COM S.P.A.
Italy PELLEGRINI Erica RAI FICTION
Italy PIACENTINI Antonio ETS STUDIOS SRL
Italy PIACENTINI Piero ETS STUDIOS SRL
Italy PINETTI Pietro STUDIO BOZZETTO SRL
Italy PISANELLI Anna Lucia GRAPHILM ENTERTAINMENT SRL
Italy QUATTRINI Cecilia RAI FICTION
Italy RADANOVIC Predrag DVDLAB S.A.S.
Italy RAVANI Alessandro RAI COM S.P.A.
Italy RIGOTTO Silvia ODU ANIMATION
Italy SANDRONE Silvia CREATIVE EUROPE DESK ITALY MEDIA - TURIN OFFICE
Italy SCAZZUSO Ilaria RAI COM S.P.A.
Italy SCORZA Giorgio MOVIMENTI PRODUCTION SRL
Italy SPADETTA Fabiana DIGITAL VIDEO - TOONZ PREMIUM
Italy TESTA Francesco LASTREGO & TESTA MULTIMEDIA - L&T
Italy TOSELLI Elena LASTREGO & TESTA MULTIMEDIA - L&T
Italy TRIGONA Riccardo R. TRION PICTURES
Italy TROMBA Davide ANIMOKA STUDIOS SRL
Italy VADA Giulia SHOWLAB SRL
Italy VALLARINO Federico VALLAROUND SRL
Italy VANHOLLEBEKE Anne-Sophie STUDIO CAMPEDELLI
Italy VITTORI Ariel IDEA ACADEMY
Japan AIDA Maiko EYE SPY PRODUCTION
Japan AOYAGI Akiko MURC - MITSUBISHI UFJ RESEARCH & CONSULTING CO. LTD.
Japan ENDO Kohei EYE SPY PRODUCTION
Japan ENDO Kunko MURC - MITSUBISHI UFJ RESEARCH & CONSULTING CO. LTD.
Japan FUDESAKA Kenta UNIJAPAN
Japan FUJII Kotomi COO INC (FOGHORN)
Japan FUKASE Saya NEFT FILM. LLC
Japan HIRANO Ryo COO INC (FOGHORN)
Japan HISANO Atsushi TOKYO METROPOLITAN GOVERNMENT
Japan HONDA Mayu UNIJAPAN
Japan IMAIZUMI Yumiko TSUCREA CO.,LTD
Japan ISHIGAMI Asuka COO INC (FOGHORN)
Japan KAMOSHIDA Asami EYE SPY PRODUCTION
Japan KATO Takako TAKA KATO / SELFISH
Japan KAWAI Shinichi COO INC (FOGHORN)
Japan KAWAZU Kazuyo TOKYO METROPOLITAN GOVERNMENT
Japan KAZAHAYA Kanji TSUCREA CO.,LTD
Japan KOVACS Tamas PICO INTERNATIONAL LTD
Japan KUBOKAWA Takane PICO INTERNATIONAL LTD
Japan KUNIYOSHI Junichiro MERCIER FILMS INC.
Japan KURODA Chisato THE ASSOCIATION OF JAPANESE ANIMATIONS
Japan MATSUNAGA Ryuta TOKYO METROPOLITAN GOVERNMENT
Japan MATSUSHITA Yuka EYE SPY PRODUCTION
Japan MOCHIZUKI Shigetaka EYE SPY PRODUCTION
Japan NAKAJIMA Maki MURC - MITSUBISHI UFJ RESEARCH & CONSULTING CO. LTD.
Japan NAKAMURA Hiroko EYE SPY PRODUCTION
Japan NORINAGA Miho MURC - MITSUBISHI UFJ RESEARCH & CONSULTING CO. LTD.
Japan OGINO Akiko MURC - MITSUBISHI UFJ RESEARCH & CONSULTING CO. LTD.
Japan ONISHI Yoko MURC - MITSUBISHI UFJ RESEARCH & CONSULTING CO. LTD.
Japan SHISHIDO Eiji EYE SPY PRODUCTION
Japan SUZUKI Aya TOKYO METROPOLITAN GOVERNMENT
Japan SUZUKI Yuko MURC - MITSUBISHI UFJ RESEARCH & CONSULTING CO. LTD.
Japan TAKAYAMA Akira FANWORKS INC.
Japan TANIKAWA Chihiro COO INC (FOGHORN)
Japan URASHIMA Aya MURC - MITSUBISHI UFJ RESEARCH & CONSULTING CO. LTD.
Japan YEN-TING Chiang PICONA, INC.
Japan YOSHIDA Ken PICONA, INC.
Latvia ANDERSONE Sabine LATVIAN ANIMATION ASSOCIATION
Latvia ERDMANE DURANDINA EVA NATIONAL FILM CENTRE OF LATVIA
Latvia VAICKOVSKA Ieva LATVIAN ANIMATION ASSOCIATION
Latvia ZILBALODIS Gints LATVIAN ANIMATION ASSOCIATION
Lithuania BUTNORIUTE Dovile LITHUANIAN FILMS CENTRE
Lithuania JURGITA Sarnickiené LITHUANIAN FILMS CENTRE
Lithuania RUOKYTE-JONSSON Liana LITHUANIAN FILMS CENTRE
Luxembourg BALABEKYAN Elizaveta CG LUX PRODUCTION SA
Luxembourg BECKER Julien SKILL LAB
Luxembourg CUEVAS Trini FABRIQUE D'IMAGES
Luxembourg DALEIDEN Guy FILM FUND LUXEMBOURG
Luxembourg ESPIGARES Alexandre BIDIBUL PRODUCTIONS
Luxembourg FRANCOIS Gwenael SKILL LAB
Luxembourg GIBERT Alexandre SOUNDTASTIC STUDIOS
Luxembourg JANS Nicole FILM FUND LUXEMBOURG
Luxembourg KREMER Carole CREATIVE EUROPE MEDIA DESK LUXEMBOURG
Luxembourg LAMBERT Denis MELUSINE PRODUCTIONS / STUDIO 352
Luxembourg LAPORTE Norbert FILM FUND LUXEMBOURG
Luxembourg LECOMTE Tim RADAR
Luxembourg LEIRITZ Vanessa SOUNDTASTIC STUDIOS
Luxembourg MCCORMACK Sean FABRIQUE D'IMAGES
Luxembourg MELIN Rosario LYCÉE DES ARTS ET MÉTIERS - BTS DESSIN D'ANIMATION
Luxembourg MORINA Telman LYCÉE DES ARTS ET MÉTIERS - BTS DESSIN D'ANIMATION
Luxembourg MOURAIRE David DOGHOUSE FILMS
Luxembourg MUSIQUE Jean-Marie FABRIQUE D'IMAGES
Luxembourg NEUEN Fred RADAR
Luxembourg PAQUETEAU Laurent FABRIQUE D'IMAGES
Luxembourg PARISSE Christine FABRIQUE D'IMAGES
Luxembourg PEREZ CARRASCO Benigno Ludo CG LUX PRODUCTION SA
Luxembourg PESCH Olivier RADAR
Luxembourg RENAULT Julien SKILL LAB
Luxembourg RENELLI Fabien MELUSINE PRODUCTIONS / STUDIO 352
Luxembourg ROELANTS Stéphan MELUSINE PRODUCTIONS / STUDIO 352
Luxembourg SALVI Aline FABRIQUE D'IMAGES
Luxembourg URBAIN Pierre DOGHOUSE FILMS
Luxembourg VINCENT Emmanuelle ZEILT PRODUCTIONS
Luxembourg VINEL Frédérique FABRIQUE D'IMAGES
Luxembourg WELTER Béatrice LYCÉE DES ARTS ET MÉTIERS - BTS DESSIN D'ANIMATION
Malaysia FOONG Ken LEMON SKY ANIMATION
Malaysia JOEMIN Juhaidah GIGGLE GARAGE
Malaysia NG Jin chong MIRAYI SDN BHD
Malaysia OMAR Walid LIL CRITTER WORKSHOP SDN BHD
Malaysia TRISTAN Joey GIGGLE GARAGE
Malaysia WONG Cheng Fei LEMON SKY ANIMATION
Mexico BERMEJO Christian PIXELATL
Mexico CASTANEDA Karla INZOMNIA ANIMATION
Mexico DE LA ROSA Gabriel GEN DIGITAL
Mexico INESTA Jose PIXELATL MEXICO
Mexico JIMENEZ Claudio MIGHTY ANIMATION
Mexico LUIS Milko INZOMNIA ANIMATION
Mexico MUNOZ Luis Rodrigo SAE INSTITUTE MEXICO
Mexico PEREZ Diana Eugenia SERE BREVE
Mexico SALMON Luis Patricio MIGHTY ANIMATION
Mexico TÉLLEZ IBARRA Luis INZOMNIA ANIMATION
Mexico TOPETE Emiliano POLYGOON TV
Netherlands BOS Burny BOSBROS
Netherlands CRONE Ton ASSOCIATION OF THE NETHERLANDS ANIMATION PRODUCERS (VNAP)
Netherlands FORNOVILLE Nancy CINÉTÉ FILMPRODUKTIE
Netherlands GORALCZYK Andy BLENDER STUDIO
Netherlands HJALMARSSON Hjalti BLENDER STUDIO
Netherlands JUNTE Jolande BOSBROS
Netherlands NIEVELD Lisa EYE FILM MUSEUM
Netherlands NIJMAN Patrick NMTRIX ANIMATION STUDIOS
Netherlands RIJKEN Arnoud IL LUSTER FILMS
Netherlands ROOSENDAAL Ton BLENDER STUDIO
Netherlands SIDDI Francesco BLENDER STUDIO
Netherlands VAZQUEZ Pablo BLENDER STUDIO
Netherlands WEISHUT Jiek THE DRAWING ROOM
Norway BERSAAS Arna NORWEGIAN FILM INSTITUTE
Norway ENGH Martin ANIMASJONSDEPARTEMENTET
Norway FEARNLEY Lise MIKROFILM AS
Norway GRORUD Mats TENK.TV
Norway HEGDAL Lars KLIPP OG LIM MEDIA AS - KLIPP & LIM
Norway KORSBERG Merete FABELFJORD
Norway MOSVOLD Frank MOSVOLD STUDIOS AS
Norway OLE Kristian Oye KLIPP OG LIM MEDIA AS - KLIPP & LIM
Norway REIERSEN Tonje Skar MIKROFILM AS
Norway SIMONS Nick SPROCKET
Norway SLÅTTEBREKK Sigurd ANIMANDO AS
Norway STORM Camilla Victoria SPROCKET
Norway THOMMESSEN Jakob ANIMASJONSDEPARTEMENTET
Norway YTTERHUS Arngrim TROLLFILM AS
Poland BARGIEL - DIBONA Magdalena PLATIGE IMAGE
Poland BUCHCIC Iwona TREFL SA
Poland CZARNY Patrycja KRAKOW FILM FOUNDATION
Poland GLOWIK Anna GS ANIMATION
Poland GORDZIEJUK Ewelina EGOFILM SP Z O.O.
Poland GRADOWSKA-TOMOW Maria POLISH FILM INSTITUTE
Poland GROMADZKA Katarzyna MOMAKIN
Poland JAROSZUK Zofia SPPA POLISH ANIMATION PRODUCERS ASSOCIATION
Poland JASZCZUROWSKI Robert GS ANIMATION
Poland KACPROWICZ Lukasz GS ANIMATION
Poland KARWOWSKI Jakub LETKO
Poland KIELKIEWICZ Malgorzata CREATIVE EUROPE DESK POLAND
Poland MATUSZEWSKI Wlodzimierz SMF - STUDIO MINIATUR FILMOWYCH
Poland NAWROCKI Piotr ANIMATION SUPPLIES LTD.
Poland NOWAKOWSKI Daniel MU INTERACTIVE
Poland OSAK Dominika BADI BADI
Poland REISCH Piotr SPINKA FILM STUDIO S.P Z.O.O
Poland SOSIC Anja HUMAN
Poland SWIATEK Marta KRAKOW FILM FOUNDATION
Poland TOUTOUNGHI Luc SE-MA-FOR TECHNICAL SOLUTIONS SA
Poland WACLAWEK Grzegorz ANIMOON SP. Z O.O.
Poland ZACHAREK Paulina MOMAKIN
Portugal MARQUES Sofia POLOFILME
Russia BURTSEV Stanislav SUPERCOMPUTER TECHNOLOGY RESEARCH & TRAINING CENTER LTD
Russia CHERNOVA Elena RIKI GROUP
Russia EREMINA Elena LLC MANGUSTIN
Russia GAIDUKOVA Lyubov SCHOOL-STUDIO "SHAR"
Russia GALSTUKHOVA Marianna PAROVOZ ANIMATION STUDIO
Russia GANIEV Marat TATARMULTFILM, LTD.
Russia GERASIMOV Alexander MASTERFILM STUDIO
Russia GOLOVIN Evgeniy PAROVOZ ANIMATION STUDIO
Russia KIRILLOV Oleg STAR MEDIA
Russia KOKOULINA Daria PAROVOZ ANIMATION STUDIO
Russia LEBEDEVA Sveta PRIVATE TECHNOLOGIES, LTD
Russia MAGKAEVA Larisa WIZART ANIMATION - DISTRIBUTION
Russia MARGOLINA Irina STUDIO M.I.R. CO. LTD.
Russia MASTUSOVA Irina RUSSIAN ANIMATED FILM ASSOCIATION
Russia MEDZHITOV Gleb GOROD ANGELOV
Russia MESHKOV Maxim KINOATIS, LLC
Russia MOISEEVA Daria RUSSIAN ANIMATED FILM ASSOCIATION
Russia OSETINSKAYA Yulia RIKI GROUP
Russia POPOV Ilya RIKI GROUP
Russia PUGLOVA Anna RUSSIAN ANIMATED FILM ASSOCIATION
Russia SMETANKIN Anton PAROVOZ ANIMATION STUDIO
Russia SOTSKOV Vadim KINOATIS, LLC
Russia TSYVAREVA Tatiana PAROVOZ ANIMATION STUDIO
Russia VANYUSHKINA Victoria CEREBRO INC.
Russia YURINOVA Diana CTC MEDIA
Singapore BERRY Dheeraj COSMOS ENTERTAINMENT PTE. LTD.
Singapore BERRY Nikita COSMOS ENTERTAINMENT PTE. LTD.
Singapore ECKELKAMP Joris COSMOS ENTERTAINMENT PTE. LTD.
Singapore KARLBERG Philip COSMOS ENTERTAINMENT PTE. LTD.
Singapore MEHTA Anish COSMOS ENTERTAINMENT PTE. LTD.
Singapore POTNIS Devdatta COSMOS ENTERTAINMENT PTE. LTD.
Singapore SANGHVI Ruchita COSMOS ENTERTAINMENT PTE. LTD.
Singapore SARKAR Tilak COSMOS ENTERTAINMENT PTE. LTD.
Singapore WOUTISSETH Martin EYE SPY PRODUCTION
South Africa ADAMS Moegamad THE ANIMATION SCHOOL
South Africa CLARKE Daniel BLUE FOREST COLLECTIVE
South Africa DEY Marc NFVF - NATIONAL FILM AND VIDEO FOUNDATION
South Africa LEKGANYANE Jonas RAMS COMICS
South Africa LOUIS Clare COAL STOVE PICTURES
South Africa MAPESHOANE Rita independent
South Africa MASHIANE Pamela NFVF - NATIONAL FILM AND VIDEO FOUNDATION
South Africa MAWELA Joy NFVF - NATIONAL FILM AND VIDEO FOUNDATION
South Africa MBHELE Seth DIGITAL CANVAS ACADEMY
South Africa MOGAJANE Isaac DIPRENTE
South Africa NGWENYA Matlhodi Violet NFVF - NATIONAL FILM AND VIDEO FOUNDATION
South Africa PIETERSE Sergio independent
South Africa RADEBE Andile NFVF - NATIONAL FILM AND VIDEO FOUNDATION
South Africa SELAMOLELA Tumelo DIGITAL CANVAS ACADEMY
South Africa THANDEKILE Sishange NFVF - NATIONAL FILM AND VIDEO FOUNDATION
South Korea BAE Kyoun Min MEDITATION WITH A PENCIL
South Korea BRYAN Lee MEDITATION WITH A PENCIL
South Korea CHAE Jason MEDITATION WITH A PENCIL
South Korea CHOI Seung-Kook MEDITATION WITH A PENCIL
South Korea CHOI Trudy BIAF - BUCHEON INTERNATIONAL ANIMATION FESTIVAL
South Korea HAN Miseon BIAF - BUCHEON INTERNATIONAL ANIMATION FESTIVAL
South Korea HONG Guntaek MEDITATION WITH A PENCIL
South Korea JUDY Kim MEDITATION WITH A PENCIL
South Korea KIM Eugene BIAF - BUCHEON INTERNATIONAL ANIMATION FESTIVAL
South Korea LEE Andre Seungwook VISUAL COMMUNICATION GROUP
South Korea LEE Léa VISUAL COMMUNICATION GROUP
South Korea LEE Nicolas VISUAL COMMUNICATION GROUP
South Korea PARK Ji-Hyeon MEDITATION WITH A PENCIL
South Korea PARK Se-jun MEDITATION WITH A PENCIL
South Korea PARK Seon-Young MEDITATION WITH A PENCIL
South Korea PARK Timothy S. VISUAL COMMUNICATION GROUP
South Korea POQUET Claire VISUAL COMMUNICATION GROUP
South Korea SEO Chehwan BIAF - BUCHEON INTERNATIONAL ANIMATION FESTIVAL
South Korea YOO Frances MEDITATION WITH A PENCIL
Spain AGENJO Iván PEEKABOO ANIMATION
Spain ALDASORO Miguel ANIMA KITCHENT MEDIA S.L.
Spain ALONSO LISBONA Marta TEIDEES AUDIOVISUALS
Spain BARRACLOUGH Silvia ICEX - SPAIN TRADE AND INVESTMENT
Spain BAS Alexandre DIAGONAL TELEVISIÓ
Spain BERNABEU Gloria KD PRODUCTIONS TOONS & GAMES, S.L.
Spain BOSCH Miguel IMIRA ENTERTAINMENT
Spain CAMPRUBI Astrid MMUAKA ENTERTAINMENT
Spain DE HARO Salvador L'IDEM BARCELONA
Spain FERNANDEZ ALEGRE Jose Luis SUMMUS RENDER
Spain GALÁN Javier PEEKABOO ANIMATION
Spain GAMELL Oscar L'IDEM BARCELONA
Spain GARCIA Guillermo EL SEÑOR STUDIO
Spain GONZÁLEZ Antonio VERJIM ANIMATION STUDIO
Spain GOURDEN Johan SUMMUS RENDER
Spain HAMPEL Dirk B-WATER ANIMATION STUDIOS
Spain IGNASI Serra DIAGONAL TELEVISIÓ
Spain KEYDEL Peter MAGO AUDIO VISUAL PRODUCTION SL
Spain LLOPIS Iván BANJO MUSIC, S.L.
Spain LOPEZ RODRIGUEZ Victor Manuel ANIMA KITCHENT MEDIA S.L.
Spain MARRO Mercedes TOMAVISTAS
Spain MARTINEZ Nathalie WISE BLUE STUDIOS
Spain MAS Mikel CORNELIUS FILMS
Spain MEDINA ESCALANTE William BASQUE FILMS
Spain MEDIR Mar CATALAN FILMS
Spain MOLINERO Angel ANIMA KITCHENT MEDIA S.L.
Spain NICOLL Francesca ROKYN ANIMATION
Spain NOTHMAN Pierre TOMAVISTAS
Spain PATINO Jorge MOTION PICTURES ENTERTAINMENT
Spain PRENAFETA Carlos L'IDEM BARCELONA
Spain PUERTAS ANFRUNS Eduard CITOPLASMAS STOP MOTION SL
Spain REITG Sergi IMIRA ENTERTAINMENT
Spain RICO Elbire UNIKO ESTUDIO CREATIVO
Spain RODRIGUEZ Paco PROMOCIONES Y PRODUCCIONES MULTIMEDIA SL
Spain SALVADOR Sandra KD PRODUCTIONS TOONS & GAMES, S.L.
Spain SICILIA Manuel ROKYN ANIMATION
Spain VALERO Maxi WISE BLUE STUDIOS
Spain VERA Rafael VERJIM ANIMATION STUDIO
Spain VIÑUALES ALLUE Fernando SUMMUS RENDER
Spain YAKER Diego MMUAKA ENTERTAINMENT
Sweden ABENSOUR Daniel TOCA BOCA
Sweden NISELL Ulrika SWEDISH FILM INSTITUTE
Sweden RASHEVA Silvia UNITY TECHNOLOGIES
Sweden SADOWSKA Paulina TOCA BOCA
Sweden SVENNINGSON Christoffer TOCA BOCA
Sweden TELL Rebecca TOCA BOCA
Switzerland AIELLO Anna KENZAN SA
Switzerland CONICELLA Pascal KENZAN SA
Switzerland CORBAT Mélanie KENZAN SA
Switzerland EL ALAOUI Marien KENZAN SA
Switzerland FIDALGO Gabriel SAE INSTITUTE GENÈVE
Switzerland KOHN Albert KENZAN SA
Switzerland KRISTOF Damyan SAE INSTITUTE GENÈVE
Switzerland MONTJOVENT Pascal KENZAN SA
Switzerland OBERSON Nicolas KENZAN SA
Switzerland WILLI Roman SAE INSTITUTE GENÈVE
Switzerland YMAR Oury KENZAN SA
Switzerland ZALVE Eva ICEX - SPAIN TRADE AND INVESTMENT
Taiwan CHEN Chi-Ju TAIWAN MINISTRY OF CULTURE - BUREAU OF AUDIOVISUAL AND MUSIC INDUSTRY DEVELOPMENT
Taiwan CHEN HSIN DREAMAKER MEDIA INC.
Taiwan CHIU Li-wei STUDIO2 ANIMATION LAB
Taiwan LIEN Chun-Chien DOTTODOT LTD.
Taiwan LU YungFeng JNANA IDEA CO. LTD
Taiwan TSAI Monica KENT ANIMATION DIGITAL INDEPENDENT PRODUCTION, INC.
Taiwan WANG Yalun GREEN WISH PRODUCTIONS CO. LTD.
Taiwan WU Warren FIG CREATIVE LTD
Taiwan YANG Tina YungTing JNANA IDEA CO. LTD
Turkey AKSOY Hakan BEBKA - BURSA ESKISEHIR BILECIK DEVELOPMENT AGENCY
Turkey AKSOY Tahir ANADOLU ÜNIVERSITESI GÜZEL, SANATLAR FAKÜLTESI ANIMASYON BÖLÜMÜ
Turkey AYYILDIZ Cengiz OUTWORK MEDIA AND EVENT COMPANY
Turkey CELIK BRUTSCHER Nazan ANADOLU ÜNIVERSITESI GÜZEL, SANATLAR FAKÜLTESI ANIMASYON BÖLÜMÜ
Turkey CEVIK Ridvan BEBKA - BURSA ESKISEHIR BILECIK DEVELOPMENT AGENCY
Turkey DEGIRMENCI Tamer BEBKA - BURSA ESKISEHIR BILECIK DEVELOPMENT AGENCY
Turkey KABA Fethi ANADOLU ÜNIVERSITESI GÜZEL, SANATLAR FAKÜLTESI ANIMASYON BÖLÜMÜ
Turkey KOSAPAN Selin OUTWORK MEDIA AND EVENT COMPANY
Turkey SERTLER Oguz BEBKA - BURSA ESKISEHIR BILECIK DEVELOPMENT AGENCY
Turkey YAPAR Feyza BEBKA - BURSA ESKISEHIR BILECIK DEVELOPMENT AGENCY
Turkey YUKSEL Engin BEBKA - BURSA ESKISEHIR BILECIK DEVELOPMENT AGENCY
United Kingdom AHOOMEY Akouvi UNITY TECHNOLOGIES
United Kingdom BECK Lori ILM - INDUSTRIAL LIGHT & MAGIC
United Kingdom BLAZDELL Andy CELACTION LTD.
United Kingdom COLJON Amaury ILM - INDUSTRIAL LIGHT & MAGIC
United Kingdom DAVIES Simon ILM - INDUSTRIAL LIGHT & MAGIC
United Kingdom GANTNER Jan ANIMATION SUPPLIES LTD.
United Kingdom GAUTHIER Raphaël Alain ESCAPE STUDIOS LTD.
United Kingdom GODFREY Marc ESCAPE STUDIOS LTD.
United Kingdom GRIBBLE Anita ESCAPE STUDIOS LTD.
United Kingdom HAIRD Susan BRITISH COLUMBIA TRADE AND INVESTMENT
United Kingdom HALL Tom ESCAPE STUDIOS LTD.
United Kingdom HOADLEY Joanna ANIMATION SUPPLIES LTD.
United Kingdom LETZELTER Xavier ANIMATION SUPPLIES LTD.
United Kingdom LIPOWICZ Simon CELACTION LTD.
United Kingdom MOORCROFT Amy MIKROS IMAGE
United Kingdom NAWROCKI Piotr ANIMATION SUPPLIES LTD.
United Kingdom NAZARENKO Irina MEDIA I.M
United Kingdom ROCK Matt MIKROS IMAGE
United Kingdom SIMMONS Andy ANIMATION SUPPLIES LTD.
United Kingdom TAPARE Fabrice ILM - INDUSTRIAL LIGHT & MAGIC
United Kingdom UFLAND Maria MEDIA I.M
United Kingdom VIG Mathieu ILM - INDUSTRIAL LIGHT & MAGIC
United Kingdom WILLIAMS Alexander ESCAPE STUDIOS LTD.
USA ANDRE Andrea WALT DISNEY ANIMATION STUDIOS
USA BALTHAZOR Traci WALT DISNEY ANIMATION STUDIOS
USA BRANSCOME Catherine BRANSCOME INTERNATIONAL
USA CAMPBELL Tracy WALT DISNEY ANIMATION STUDIOS
USA DA COSTA Alice ILLUMINATION
USA DELVECCHIO Milan SCHOOL OF VISUAL ARTS MFA COMPUTER ARTS
USA DOS ANJOS Renato WALT DISNEY ANIMATION STUDIOS
USA FEEG Alan WALT DISNEY ANIMATION STUDIOS
USA FEEG Kelly WALT DISNEY ANIMATION STUDIOS
USA FIGLIOZZI Jason WALT DISNEY ANIMATION STUDIOS
USA FIGLIOZZI Joanna WALT DISNEY ANIMATION STUDIOS
USA GOLDBERG Ariel NICKELODEON
USA GOLDMAN Lisa WOMEN IN ANIMATION
USA HICKEY Pamela GREEN GOLD ANIMATION PRIVATE LIMITED
USA HUANG Mike WALT DISNEY ANIMATION STUDIOS
USA HUME Lenora TEAMTO
USA IBARRA Sherley NICKELODEON
USA KENYON Heather CITIZEN KIDS
USA KIRKLAND Karen NICKELODEON
USA LE CAM Ann WALT DISNEY ANIMATION STUDIOS
USA MA Xiangqian (Martin) JIN DING ANIMATION STUDIO
USA MCCOY Dennys GREEN GOLD ANIMATION PRIVATE LIMITED
USA MILLICANO Cindy WALT DISNEY ANIMATION STUDIOS
USA MOE Hsiang Chin SCHOOL OF VISUAL ARTS MFA COMPUTER ARTS
USA ROBERTS Meredith WALT DISNEY ANIMATION STUDIOS
USA ROBERTS Stephen Francis WALT DISNEY ANIMATION STUDIOS
USA RYNDA Phil NICKELODEON
USA SAPERSTEIN Frank TRICON FILMS
USA STAUB Josh WALT DISNEY ANIMATION STUDIOS
USA STEPHENSON James NICKELODEON
USA THOREN Jean ANIMATION MAGAZINE
USA WANDS Bruce SCHOOL OF VISUAL ARTS MFA COMPUTER ARTS
USA WOJAK Angie SCHOOL OF VISUAL ARTS MFA COMPUTER ARTS
USA WU-COFFEY Sharon BIG FUN IDEA CO LTD
USA YAMAZI Dawn WALT DISNEY ANIMATION STUDIOS